Leshnica (Kërçovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leshnicë
Лешница
Fshat
Vendndodhja
Leshnicë is located in Maqedonia e Veriut
Leshnicë
Leshnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 820 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6253
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 34′ 17″ Veri

20° 54′ 33″ Lindje

Popullsia 219 banorë (2002)

Leshnicë, (maqedonisht: Лешница/Lešnica) ёshtё fshat nё Komunën e Zajazit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 219 banorë nga të cilët 182 ishin Shqiptarë dhe 37 Maqedonas.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]