Tuhini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tuhin
Туин
Fshat
noform
Vendndodhja
Tuhin is located in Maqedonia e Veriut
Tuhin
Tuhin
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 880 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6254
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 37′ 17″ Veri

21° 2′ 37″ Lindje

Popullsia 1466 banorë (2002)

Tuhin, (maqedonisht: Туин/Tuin) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1476 banorë nga të cilët 1465 ishin Shqiptarë, 8 Maqedonas, dhe 3 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]