Dollenca (Kërçovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dollencë
Јагол Доленци
Fshat
noform
Vendndodhja
Dollencë is located in Maqedonia e Veriut
Dollencë
Dollencë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 823 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6254
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 37′ 40″ Veri

21° 00′ 55″ Lindje

Popullsia 13 banorë (2002)

Dollencë, (maqedonisht: Јагол Доленци/Jagol Dolenci) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 13 banorë Maqedonas.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]