Llapkidolli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llapkidoll
Длапкин Дол
Fshat
Vendndodhja
Llapkidoll is located in Maqedonia e Veriut
Llapkidoll
Llapkidoll
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 627 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6253
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 33′ 32″ Veri

20° 56′ 02″ Lindje

Popullsia 636 banorë (2002)

Llapkidoll, (maqedonisht: Длапкин Дол/Dlapkin Dol) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 636 banorë nga të cilët 633 ishin Shqiptarë, 1 Maqedonas, dhe 2 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]