Krushica (Kërçovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krushica (Kërçovë)
Крушица
Fshat
noform
Vendndodhja
Krushica (Kërçovë) is located in Maqedonia e Veriut
Krushica (Kërçovë)
Krushica (Kërçovë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 788 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6258
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 31′ 27″ Veri

21° 03′ 06″ Lindje

Popullsia 5 banorë (2002)