Jump to content

Premka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Premkë
Премка
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej134
{{{postal_code_type}}}
6254
TargatKL

Premkë, (maqedonisht: Премка/Premka) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.


Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 134 banorë nga të cilët 108 ishin Shqiptarë, 25 Maqedonas dhe 1 tjetër.[1]