Premka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Premkë
Премка
Fshat
noform
Vendndodhja
Premkë is located in Maqedonia e Veriut
Premkë
Premkë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 960 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6254
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 33′ 07″ Veri

21° 02′ 05″ Lindje

Popullsia 134 banorë (2002)

Premkë, (maqedonisht: Премка/Premka) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 134 banorë nga të cilët 108 ishin Shqiptarë, 25 Maqedonas dhe 1 tjetër.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]