Strellca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Strellcё
Стрелци
Fshat
noform
Vendndodhja
Strellcё is located in Maqedonia e Veriut
Strellcё
Strellcё
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1.079 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6254
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 32′ 30″ Veri

21° 00′ 07″ Lindje

Popullsia 1.421 banorë (2002)

Strellcё, (maqedonisht: Стрелци/Strelci) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1421 banorë nga të cilët 1409 ishin Shqiptarë dhe 12 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]