Kollara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kollarё
Колари
Fshat
noform
Vendndodhja
Kollarё is located in Maqedonia e Veriut
Kollarё
Kollarё
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 821 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6253
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 38′ 07″ Veri

20° 54′ 51″ Lindje

Popullsia 880 banorë (2002)

Kollarё, (maqedonisht: Колари/Kolari) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 880 banorë nga të cilët 879 ishin Shqiptarë dhe 1 Maqedonas.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]