Reçani (Kërçovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Reçan
Речани
Fshat
Vendndodhja
Reçan is located in Maqedonia e Veriut
Reçan
Reçan
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 753 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6253
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 35′ 14″ Veri

20° 54′ 54″ Lindje

Popullsia 101 banorë (2002)

Reçan, (maqedonisht: Речани/Rečani) ёshtё fshat nё komunën e Kërçovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 101 banorë nga të cilët 100 ishin Shqiptarë dhe 1 tjetër.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]