Jump to content

Reçani (Kërçovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Reçan
Речани
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej101
{{{postal_code_type}}}
6253
TargatKL

Reçan, (maqedonisht: Речани/Rečani) ёshtё fshat nё komunën e Kërçovës, Maqedoni.


Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 101 banorë nga të cilët 100 ishin Shqiptarë dhe 1 tjetër.[1]