Greshnica (Kërçovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Greshnicë
Грешница
Fshat
Vendndodhja
Greshnicë is located in Maqedonia e Veriut
Greshnicë
Greshnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 709 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6253
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 34′ 30″ Veri

20° 55′ 53″ Lindje

Popullsia 1.480 banorë (2002)

Greshnicë, (maqedonisht: Грешница/Grešnica) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1480 banorë nga të cilët 1475 ishin Shqiptarë, 2 Maqedonas, dhe 3 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]