Shutova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shutovë
Шутово
Fshat
noform
Vendndodhja
Shutovë is located in Maqedonia e Veriut
Shutovë
Shutovë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 905 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6254
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 32′ 50″ Veri

21° 01′ 20″ Lindje

Popullsia 760 banorë (2002)

Shutovë, (maqedonisht: Шутово/Šutovo) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 760 banorë nga të cilët 737 ishin Shqiptarë, 12 Maqedonas, dhe 11 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]