Bërzanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bërzancë
Fshat
Vendndodhja
Bërzancë is located in Kosova
Bërzancë
Bërzancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1149 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 3′ 31″ Veri

20° 56′ 19″ Lindje

Bërzancë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]