Cërnotava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cërnotavë
Fshat
Vendndodhja
Cërnotavë is located in Kosova
Cërnotavë
Cërnotavë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 809 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 12′ 21″ Veri

20° 48′ 26″ Lindje

Cërnotavë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]