Gnezhdani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gnezhdan
Gnjezhnjan
Fshat
Vendndodhja
Gnezhdan is located in Kosova
Gnezhdan
Gnezhdan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 790 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 5′ 38″ Veri

20° 42′ 37″ Lindje

Gnezhdan është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gnjezhnjan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]