Vraçeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vraçevë
Fshat
noform
Vendndodhja
Vraçevë is located in Kosova
Vraçevë
Vraçevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 10′ 42″ Veri

20° 39′ 44″ Lindje

Vraçevë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas vlerësimeve të vitit 2009 për regjistrimin në Kosovë të vitit 2011, fshati numëronte 141 banorë, prej të cilëve një shumicë serbë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]