Tvërgjani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tvërgjan
Fshat
Vendndodhja
Tvërgjan is located in Kosova
Tvërgjan
Tvërgjan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 7′ 1″ Veri

20° 48′ 11″ Lindje

Tvërgjan është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]