Kutnja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kutnjë
Kutinë
Fshat
Vendndodhja
Kutnjë is located in Kosova
Kutnjë
Kutnjë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 5′ 30″ Veri

20° 47′ 51″ Lindje

Kutnjë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kutinë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]