Pllakanica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pllakanicë
Plakanicë
Fshat
Vendndodhja
Pllakanicë is located in Kosova
Pllakanicë
Pllakanicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 836 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 4′ 28″ Veri

20° 42′ 39″ Lindje

Pllakanicë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Plakanicë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]