Koshutica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koshuticë
Fshat
Vendndodhja
Koshuticë is located in Kosova
Koshuticë
Koshuticë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 12′ 40″ Veri

20° 41′ 24″ Lindje

Koshuticë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]