Vuça (Albanik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vuçë
Fshat
Vendndodhja
Vuçë is located in Kosova
Vuçë
Vuçë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 548 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 2′ 36″ Veri

20° 47′ 38″ Lindje

Vuçë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]