Dobrava (Albanik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dobravë
Dubravë
Fshat
Vendndodhja
Dobravë is located in Kosova
Dobravë
Dobravë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 604 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 4′ 39″ Veri

20° 49′ 33″ Lindje

Dobravë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dubravë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]