Trikosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trikosë
Trikos
Fshat
Vendndodhja
Trikosë is located in Kosova
Trikosë
Trikosë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 5′ 47″ Veri

20° 49′ 53″ Lindje

Trikosë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Trikos.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]