Krushçica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krushçicë
Fshat
Vendndodhja
Krushçicë is located in Kosova
Krushçicë
Krushçicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 885 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 9′ 3″ Veri

20° 49′ 29″ Lindje

Krushçicë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]