Postenja e Ibrit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Postenjë e Ibrit
Postenjë
Fshat
Vendndodhja
Postenjë e Ibrit is located in Kosova
Postenjë e Ibrit
Postenjë e Ibrit
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 11′ 32″ Veri

20° 41′ 57″ Lindje

Postenjë e Ibrit është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Postenjë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]