Mekiniqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mekiniq
Fshat
Vendndodhja
Mekiniq is located in Kosova
Mekiniq
Mekiniq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 876 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 9′ 10″ Veri

20° 46′ 60″ Lindje

Mekiniq është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]