Soçanica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Soçanicë
Fshat
noform
Vendndodhja
Soçanicë is located in Kosova
Soçanicë
Soçanicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 3′ 17″ Veri

20° 48′ 36″ Lindje

Soçanicë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]