Rodeli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rodel
Fshat
Vendndodhja
Rodel is located in Kosova
Rodel
Rodel
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 794 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 9′ 17″ Veri

20° 48′ 55″ Lindje

Rodel është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]