Berberishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berberisht
Fshat
Vendndodhja
Berberisht is located in Kosova
Berberisht
Berberisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1035 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 7′ 43″ Veri

20° 41′ 12″ Lindje

Berberisht është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]