Rumanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rumancë
Fshat
Vendndodhja
Rumancë is located in Kosova
Rumancë
Rumancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1116 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 3′ 53″ Veri

20° 54′ 43″ Lindje

Rumancë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]