Popoci (Albanik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Popoc
Fshat
Vendndodhja
Popoc is located in Kosova
Popoc
Popoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 537 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 4′ 54″ Veri

20° 47′ 34″ Lindje

Popoc është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]