Borova (Albanik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Borovë
Fshat
Vendndodhja
Borovë is located in Kosova
Borovë
Borovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 9′ 46″ Veri

20° 43′ 55″ Lindje

Borovë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]