Graniçani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Graniçan
Fshat
Vendndodhja
Graniçan is located in Kosova
Graniçan
Graniçan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 7′ 16″ Veri

20° 52′ 2″ Lindje

Graniçan është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]