Qirkoviqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qirkoviq
Çirkoviq
Fshat
Vendndodhja
Qirkoviq is located in Kosova
Qirkoviq
Qirkoviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 827 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 14′ 28″ Veri

20° 43′ 58″ Lindje

Qirkoviq është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Çirkoviq.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]