Zavrata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zavratë
Fshat
Vendndodhja
Zavratë is located in Kosova
Zavratë
Zavratë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 7′ 55″ Veri

20° 52′ 26″ Lindje

Zavratë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas vlerësimeve të vitit 2009 për regjistrimin në Kosovë të vitit 2011, fshati numëronte 107 banorë, prej të cilëve një shumicë serbë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]