Moshnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moshnicë
Fshat
Vendndodhja
Moshnicë is located in Kosova
Moshnicë
Moshnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 5′ 4″ Veri

20° 51′ 1″ Lindje

Moshnicë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]