Zabërgja (Albanik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zabërgjë
Fshat
Vendndodhja
Zabërgjë is located in Kosova
Zabërgjë
Zabërgjë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 808 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 6′ 32″ Veri

20° 49′ 45″ Lindje

Zabërgjë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]