Potomla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Potomlë
Potkomlë
Fshat
Vendndodhja
Potomlë is located in Kosova
Potomlë
Potomlë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 9′ 42″ Veri

20° 42′ 51″ Lindje

Potomlë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Potkomlë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]