Jellakca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jellakcë
Jekallcë
Fshat
Vendndodhja
Jellakcë is located in Kosova
Jellakcë
Jellakcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 8′ 10″ Veri

20° 54′ 9″ Lindje

Jellakcë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Jekallcë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas vlerësimeve të vitit 2009 për regjistrimin në Kosovë të vitit 2011, fshati numëronte 45 banorë, prej të cilëve një shumicë serbë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]