Bellobërda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellobërdë
Fshat
Vendndodhja
Bellobërdë is located in Kosova
Bellobërdë
Bellobërdë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 14′ 6″ Veri

20° 49′ 18″ Lindje

Bellobërdë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas vlerësimeve të vitit 2009 për regjistrimin në Kosovë të vitit 2011, fshati numëronte 122 banorë, prej të cilëve një shumicë serbë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]