Rëvacka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rëvackë
Fshat
Vendndodhja
Rëvackë is located in Kosova
Rëvackë
Rëvackë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 615 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 10′ 45″ Veri

20° 41′ 14″ Lindje

Rëvackë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]