Bistrica (Albanik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bistricë
Fshat
Vendndodhja
Bistricë is located in Kosova
Bistricë
Bistricë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 789 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 13′ 31″ Veri

20° 43′ 8″ Lindje

Bistricë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]