Leshaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leshak
Fshat
Vendndodhja
Leshak is located in Kosova
Leshak
Leshak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 558 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 10′ 0″ Veri

20° 44′ 34″ Lindje

Leshak është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas vlerësimeve të vitit 2009 për regjistrimin në Kosovë të vitit 2011, fshati numëronte 1 803 banorë, prej të cilëve një shumicë serbë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]