Pllaninica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pllaninicë
Fshat
Vendndodhja
Pllaninicë is located in Kosova
Pllaninicë
Pllaninicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 13′ 11″ Veri

20° 51′ 53″ Lindje

Pllaninicë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]