Vitanoviqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vitanoviq
Fshat
Vendndodhja
Vitanoviq is located in Kosova
Vitanoviq
Vitanoviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 796 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 10′ 52″ Veri

20° 47′ 23″ Lindje

Vitanoviq është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]