Bistrica e Shalës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bistricë e Shalës
Lumbardh i Shalës
Fshat
Vendndodhja
Bistricë e Shalës is located in Kosova
Bistricë e Shalës
Bistricë e Shalës
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 0′ 38″ Veri

20° 51′ 57″ Lindje

Bistricë e Shalës është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Lumbardh dhe Lumbardh i Shalës.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]