Gërkaja (Albanik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërkajë
Fshat
Vendndodhja
Gërkajë is located in Kosova
Gërkajë
Gërkajë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 612 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 3′ 29″ Veri

20° 45′ 39″ Lindje

Gërkajë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]