Simiçishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Simiçisht
Fshat
Vendndodhja
Simiçisht is located in Kosova
Simiçisht
Simiçisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 11′ 28″ Veri

20° 46′ 43″ Lindje

Simiçisht është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]