Majdeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Majdevë
Fshat
Vendndodhja
Majdevë is located in Kosova
Majdevë
Majdevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 852 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 8′ 24″ Veri

20° 49′ 51″ Lindje

Majdevë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]