Guvnishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guvnisht
Gumnisht
Fshat
Vendndodhja
Guvnisht is located in Kosova
Guvnisht
Guvnisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 13′ 52″ Veri

20° 47′ 14″ Lindje

Guvnisht është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gumnisht.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]