Kajkova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kajkovë
Fshat
Vendndodhja
Kajkovë is located in Kosova
Kajkovë
Kajkovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 556 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 7′ 60″ Veri

20° 47′ 47″ Lindje

Kajkovë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]